O živote

Autor: Richard Záň | 9.2.2014 o 20:40 | (upravené 9.2.2014 o 21:58) Karma článku: 2,60 | Prečítané:  253x

Život, to najcennejšie čo máme, čo môžeme dať a s čím môžeme pracovať. Život je nás najkreatívnejší, no zároveň najmocnejší nástroj dokázať niečo veľké. No nie každý si vie nájsť cieľ. Niektorý len žijú lebo môžu, iný oň bojujú a mnohí ďalší sa mu snažia dať zmysel. Je to hra, ktorá sa nedá vyhrať, no ani len predvídať, nedaj bože, určiť jej pravidlá.

Zmyslom života, alebo aspoň jeho náplňou môže byť láska. Pocit ktorá vás opantá, ukáže vám človeka v dokonalom svetle a vás zmysel bytia zrazu získa cieľ. Mnohokrát klamlivý, mnohokrát nepoctivý, mnohokrát smrteľne nebezpečný.

Mohlo by sa teda zdať, že priateľstvo vás môže ustriehnuť od týchto neduhov, no zároveň vás ukrátiť o to najcennejšie, čo mnohí ľudia v živote zažijú. Priateľstvo by sa dalo opísať ako spolupráca, zdieľanie ideí, pochopenia a pomoci v ťažkých okamihoch. No stráca sa tam spontánnosť lásky a rôznorodosť života.

No existujú aj krásne chvíle, schopné nás život zaplniť, či máme priateľov alebo nie. Mnohokrát sú krátke, podceňované, zabudnuté. Najkrajšie okamihy môžu prísť, keď ich nikto nečaká, no čakať na ne je veľké šialenstvo. Dá sa však povedať, že mladosť je krásne obdobie, plné krásnych chvíľ, nádejí a lásky, búrlivého priateľstva a pohody.

No možno, že tie najkrajšie chvíle ešte len prídu, možno len čakajú na správny čas, pred západom slnka, keď staroba, odveká choroba naša si našla cestičku do nášho života.

A keď to nadíde, mnohí sa nás pýtajú, mnohý v obraze seba sama, čo sme vlastne dokázali v tom našom živote. V pominuteľnom čase, ktorý nás odveje do prachu dejín, ktoré si už nikto nikdy nebude pamätať. Je to otázka, ktorú si všetci môžeme klásť a nikdy ju nepochopiť. Klásť si otázku o živote a nepochopiť podstatu toho, že život nie je vec, nie je naň možné čakať, treba ho len žiť.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Nezamestnaní začali útočiť na úradníkov, nechcú pracovať

Najčastejšie sa úradníci s takýmto zaobchádzaním stretávajú v regiónoch s najnižšou nezamestnanosťou.

DOMOV

Policajti si pri Bašternákovi nerozumeli. Kauzu Náš človek uzavreli

Výsledkom je, že k ovplyvňovaniu nedošlo.

EKONOMIKA

Štát asi rozšíri diaľnicu na Trnavu na osem pruhov, potrebuje stovky miliónov

Má sa začať už na budúci rok v októbri.


Už ste čítali?