Milovať alebo byt sám

Autor: Richard Záň | 29.7.2015 o 0:00 | (upravené 29.7.2015 o 0:28) Karma článku: 2,59 | Prečítané:  194x

 

Každý raz zažije lásku. Ten krásny cit, čo sa vo vás prebudí, keď ju stretnete. Je nádherný, nedá človeku spávať a ponúka životu nový zmysel. Prečo si ale teda nájde cestu k nám v tej chvíli, keď sme najmenej pripravený, vtedy keď tužíme po pokoji a mieri. Prečo si vyberá ľudí, pre ktorých nič neznamenáme. Prečo vkladá v nás nádej a odhodlanie im to povedať. Kvôli nej riskujeme všetko, čo je nám cenné.

V živote som sa už mnohému naučil, mnohé ma ešte len čaká, no už teraz zisťujem, aký strach vo mne vyvoláva tá láska. Byť neatraktívny a nudný má svoju daň. No sklamanie, hlavne z lásky, je neočakávaný bonus, čo dokáže spestriť človeku deň. Viem aké to je milovať dakoho, snažiť sa mu pomôcť, podporovať ho a byť mu vždy naporúdzi, no jediné čo človek na oplátku dostane sú sklamania a výčitky.

Otázka tkvie v tom, čo má pre mňa vyššiu cenu? Milovať a nenávidieť, alebo bezduchý život v zabehnutom programe pracujúceho človeka. V čom nájdem nádej a zmysel svojho života keď každý pokus skončí sklamaním? 

Mnohokrát sa stane, že láska sa stane pre nás morom, do ktorého skočíme a dúfame, že doplávame na breh.  No nie vždy ho nájdeme, a od únavy a sklamania sa utopíme. Vtip spočíva v tom, že čím dlhšie plávame, tým dlhšie sa topíme, no a náš vysnení breh sa skrýva v hmle. V tichosti sa pozerá na náš márny boj s láskou.

Je to čudná vec, nezávisí od nás, či bude úspešná, nie je ani možné si ju vynútiť. Jediné, čo môžete je čakať, že vám z niektorého brehu hodia záchranné koleso a zachránia vás pred utopením. A tak si plávam sám v tom oceáne dúfajúc, že nájdem breh skôr, než sa utopím.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Pašku už nechcú ani ako moderátora. Skončí tak aj Kaliňák?

Príchodom chladných mesiacov sa politický vplyv Pavla Pašku zo Smeru pravidelne scvrkáva.

DOMOV

Končiaci vyšetrovateľ Gorily sa sporí s policajným šéfom

Odchádzajúci šéf vyšetrovacieho tímu Gorila Marek Gajdoš je pripravený vypovedať pred poslancami.

KULTÚRA

Maďarská kameramanka, ktorá podrazila utečenca zo Sýrie, dostala cenu

Dostala sa na pódium filmového festivalu.


Už ste čítali?