Milovať alebo byt sám

Autor: Richard Záň | 29.7.2015 o 0:00 | (upravené 29.7.2015 o 0:28) Karma článku: 2,59 | Prečítané:  214x

 

Každý raz zažije lásku. Ten krásny cit, čo sa vo vás prebudí, keď ju stretnete. Je nádherný, nedá človeku spávať a ponúka životu nový zmysel. Prečo si ale teda nájde cestu k nám v tej chvíli, keď sme najmenej pripravený, vtedy keď tužíme po pokoji a mieri. Prečo si vyberá ľudí, pre ktorých nič neznamenáme. Prečo vkladá v nás nádej a odhodlanie im to povedať. Kvôli nej riskujeme všetko, čo je nám cenné.

V živote som sa už mnohému naučil, mnohé ma ešte len čaká, no už teraz zisťujem, aký strach vo mne vyvoláva tá láska. Byť neatraktívny a nudný má svoju daň. No sklamanie, hlavne z lásky, je neočakávaný bonus, čo dokáže spestriť človeku deň. Viem aké to je milovať dakoho, snažiť sa mu pomôcť, podporovať ho a byť mu vždy naporúdzi, no jediné čo človek na oplátku dostane sú sklamania a výčitky.

Otázka tkvie v tom, čo má pre mňa vyššiu cenu? Milovať a nenávidieť, alebo bezduchý život v zabehnutom programe pracujúceho človeka. V čom nájdem nádej a zmysel svojho života keď každý pokus skončí sklamaním? 

Mnohokrát sa stane, že láska sa stane pre nás morom, do ktorého skočíme a dúfame, že doplávame na breh.  No nie vždy ho nájdeme, a od únavy a sklamania sa utopíme. Vtip spočíva v tom, že čím dlhšie plávame, tým dlhšie sa topíme, no a náš vysnení breh sa skrýva v hmle. V tichosti sa pozerá na náš márny boj s láskou.

Je to čudná vec, nezávisí od nás, či bude úspešná, nie je ani možné si ju vynútiť. Jediné, čo môžete je čakať, že vám z niektorého brehu hodia záchranné koleso a zachránia vás pred utopením. A tak si plávam sám v tom oceáne dúfajúc, že nájdem breh skôr, než sa utopím.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Za státisíce dolárov 30 miliárd škody. Ako sa terorizmus vypláca

Kým panuje zmätok, je možné za teroristu kohokoľvek, kto nám oponuje.

TECH

Miliardy ľudí čoskoro zažijú nevídanú klímu

Klimatická zmena prebieha nad zemou rýchlejšie ako nad oceánmi.

ŠPORT

Na Gire sa ukázali talenty i šprintér, ktorý bude trápiť Sagana

Najzaujímavejšie momenty stého ročníka Giro d'Italia.


Už ste čítali?