Milovať alebo byt sám

Autor: Richard Záň | 29.7.2015 o 0:00 | (upravené 29.7.2015 o 0:28) Karma článku: 2,59 | Prečítané:  219x

 

Každý raz zažije lásku. Ten krásny cit, čo sa vo vás prebudí, keď ju stretnete. Je nádherný, nedá človeku spávať a ponúka životu nový zmysel. Prečo si ale teda nájde cestu k nám v tej chvíli, keď sme najmenej pripravený, vtedy keď tužíme po pokoji a mieri. Prečo si vyberá ľudí, pre ktorých nič neznamenáme. Prečo vkladá v nás nádej a odhodlanie im to povedať. Kvôli nej riskujeme všetko, čo je nám cenné.

V živote som sa už mnohému naučil, mnohé ma ešte len čaká, no už teraz zisťujem, aký strach vo mne vyvoláva tá láska. Byť neatraktívny a nudný má svoju daň. No sklamanie, hlavne z lásky, je neočakávaný bonus, čo dokáže spestriť človeku deň. Viem aké to je milovať dakoho, snažiť sa mu pomôcť, podporovať ho a byť mu vždy naporúdzi, no jediné čo človek na oplátku dostane sú sklamania a výčitky.

Otázka tkvie v tom, čo má pre mňa vyššiu cenu? Milovať a nenávidieť, alebo bezduchý život v zabehnutom programe pracujúceho človeka. V čom nájdem nádej a zmysel svojho života keď každý pokus skončí sklamaním? 

Mnohokrát sa stane, že láska sa stane pre nás morom, do ktorého skočíme a dúfame, že doplávame na breh.  No nie vždy ho nájdeme, a od únavy a sklamania sa utopíme. Vtip spočíva v tom, že čím dlhšie plávame, tým dlhšie sa topíme, no a náš vysnení breh sa skrýva v hmle. V tichosti sa pozerá na náš márny boj s láskou.

Je to čudná vec, nezávisí od nás, či bude úspešná, nie je ani možné si ju vynútiť. Jediné, čo môžete je čakať, že vám z niektorého brehu hodia záchranné koleso a zachránia vás pred utopením. A tak si plávam sám v tom oceáne dúfajúc, že nájdem breh skôr, než sa utopím.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Peter Sagan: Superstar made in Slovakia

Začínal na sestrinom bicykli, dnes zarába šesť miliónov ročne.

SVET

Minúta po minúte: Choďte a voľte, vyzval nemecký prezident

Schulz už odovzdal hlas, Merkelová pôjde k urnám poobede.


Už ste čítali?